Täislahendusega palksauna valmimise lugu

Taas on Blokhut OÜ-l käsil üks täislahendusega saunamaja projekt. Seekord otsustasin seda vabas blogi vormis teiega jagada. Algusest peale, lõpuni välja ning jagades pilte ja lugu kuidas üks selline saun tegelikkuses valmib.

Algas lugu nagu ikka, meiega võttis ühendust üks noorpere kes soovis hinnapakkumist täislahendusega saunale. Kuna meie ettevõtte eesmärk on olla võimalikult personaalne ja pakkuda igale kliendile just sellist toodet nagu ta soovib siis see algne arutelu milline miski peab olema võtab alati pisut rohkem aega. Saime kokku ja arutasime läbi milline on nende visioon saunast, kui suur, mis vundamendi tüüpi kasutame, kui palju tuleb aknaid, millised tulevad pesuruumi põranda ja seinaplaadid, millega palki viimistleme, millist katuse materjali kasutame jne. See loetelu on meeletult pikk, seega ei hakka ma seda eraldi välja kirjutama. Kogu tõde selgub nagunii edaspidistest postitustest kus ma jagan teiega selle saunamaja valmimislugu järk-järgult. See saab põnev olema, kuna iga hea asjaga kaasnevad tavaliselt ka viperused mis tuleb kiirelt lahendada. Hinnapakkumine sai tehtud, ideed paberile pandud ja lepingud koostatud. Nüüd võivad tööd alata.

Päev 1 #
Meie enda tootmisplatsil käib usin palkkeha ehitamine, selleks et saaks selle aga peale valmimist kliendile viia ja lõpuni välja ehitada on vaja teha eeltööd.
04.03.2020 alustasime töödega objektil. Kõigepealt on vaja teha vundament ja veetrass saunast majja. Kuna maapind on seal selline, et umbes 20cm mulda ja edasi on paekivi siis tuli meil rentida ekskavaator koos vajalike tööriistadega(kulp, hüdrovasar). Võtsime ühendust CRAMOga, ei saa jätta mainimatta, et neil on seal väga meeldiv klienditeenindus. Kõik paberid vormistatud ja toodigi meile ekskavaator kohapeale. Ekskavaatori juht sai töödega alustada.

Objektil tööde alustamise päev 4.märts

Nagu pildilt näha, siis pinnas on kivine ja vett palju. Sellises pinnases pole veel lihtsalt kuskile väga minna. Kaevetööde planeeritud aeg on meil kuni 2 päeva, selle ajaga peaks saama trassi kaevatud, veetorud ühendatud ja trass tagasi kinni ja saab edasi liikuda vundamendi tegemise poolele. Tänaseks on kõik, homme on uus päev ja homme selgub kas meie planeeritud 2 päeva selle töö jaoks oli piisav.

Päev 2#

Teisel päeval tööd jätkusid. Töötegijad olid väga tublid, varakult kohal ja enne kui ise kohale jõudsin töö juba käis. Hindan väga selliseid meistreid kes teevad kohusetundega tööd. Selgus ka tõsiasi, et meie planeeritud 2 päeva ekskavaatori töid oli täiesti piisav kuigi vahepeal oli küll tunne, et peab vist ikka ühe päeva veel lisaks võtma aga õnneks ei olnud seda vaja.

2.päev, torude paigaldamine
05.03.2020
05.03.2020

Trass ilusti maasisse kaevatud, kraav kinni aetud. Nagu pildilt näha siis maapind on pealt väga pehme ja korralikud vaod tulid sisse. Ekskavaatori juht muidugi silus võimalikult palju ära. See on lihtsalt see vaatepilt mis kaasneb selliste töödega. Tegelikult võtsime me väiksema ekskavaatori 8 tonnise, et natukenegi säästa aga sellest ei olnud sel korral kasu. Ega pole muud midagi kui panna uus muruseeme kasvama. Igatahes sai see väike etapp valmis ja mahtus kenasti meie aega. Nüüd on aeg liikuda edasi vundamendi tegemise poole. Vundamendi teeb meile seekord Indrek.
Vundament sai maha märgitud. Järgmisel päeval vaatame, et midagi on mäda. Peaks nagu teistpidi olema. Tekib endal ka kahtlus kas oli siis üht või teistpidi. Võtame joonise ette, kõik justkui õige… Närv hakkab juba tahmama, et mis toimub… Ega natuke piinlik ka minna ju noorte(klient, nim. neid edaspidi noorteks, sest nad on tõesti väga vahva noorpere) käest üle küsima, et kumba pidi saun olema pidi. Aga no, eks selliseid hetki võib teistelgi ette tulla. Saime siis kinnituse selle kohta kuidas olema peab. Arutame ja vaatame joonist ja siis selgus, et joonisel oli üks detail valesse kohta sattunud mis põhjustaski kogu segaduse. Pole hullu, teeme korda. Õigel ajal märgatud ja suurt tüli see ümbermärkimine kellegile ei teinud. Lõpuks oli juba naljakas. Ja ega selliseid asju tulebki huumoriga võtta. Nagu õeldakse: Tegijatel ikka juhtub!

Õhtul käis üle vaatamas ka kvaliteedi kontroll. Saime heakskiidu!

Kvaliteedi kontroll

Päev 3# 06.03.2020

See oli päev täis üllatusi. Kuna ma ise käisin objektil vaid korra vaatamas kui kaugele on tööd jõudnud. Vundamendi arvestasime, et saab valmis esmapäeval.

06.03.2020
06.03.2020

Objekt kenasti üle vaadatud. Uurisin veel Indrekult ise pooleldi naljatades, et kas jõuavad täna lõpuni valmis. Ma teadsin väga hästi, et esmaspäeval saab valmis. Ma olen ise lihtsalt ka väga ärevil ja tahaks juba näha kogu objekti lõpplahendust. Täislahendusega saun/maja on alati sellise projekt mis hoiab kogu selle valmimise aja jooksul ootusärevuses.

Mõõduvad tunnid, kell on umbes 18.00 õhtul. Mobiil heliseb. Võtan siis kõne vastu, helistab Indrek kes teatab, et võite nüüd sauna hakata paigaldama. Vundament on valmis.06.03.2020

Nüüd jääb üle vaid pisut oodata..

Jätkub…

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga